Styczeń 19 2017 21:30:05

Łącznie użytkowników: 1
Najnowszy użytkownik: admin

Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?
Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

Brak wiadomości. Może czas dodać własną?
Polub nas na Facebooku
SERDECZNIE WITAMY NA STRONACH NASZEJ BIBLIOTEKI
Polub nas na Facebooku
Przetarg - Rozbudowa i przebudowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Cegłowie

Przetarg -  Rozbudowa i przebudowa Gminnej Biblioteki Publicznej w Cegłowie

OGLOSZENIE NA BIP

LUDZIE Z PASJĄ 2

kolejne spotkanie z cyklu: LUDZIE Z PASJĄ 2

W poniedziałek, dnia 29 lutego, godz. 17.00 w naszej bibliotece gościem będzie Barbara Woźnica - pasjonatka geneologii, czyli poszukiwania przodków. Jest laureatką konkursu, organizowanego przez Archiwum Państwowe w Siedlcach.

LUDZIE Z PASJĄ

LUDZIE Z PASJĄ - ANNA OBSZARNA

To nowy cykl spotkań, jake rozpoczęła organizować nasza biblioteka. Na pierwszym spotkaniu gościła Anna Obszarna, która ma wiele pasji, a najważniejsze z nich to: fotografia, de kupaż, język francuski oraz aktywny udział w "Teatrze Po Godzinach". Jest tam nie tylko aktorką, ale także szyje stroje, przygotowuje scenografię, jest też charakteryzatorką. Anna Obszarna (mieszkanka Mińska Mazowieckiego i Posiadał) jest najlepszym przykładem, że można realizować się w każdym wieku.

CZYTELNICY ROKU 2015

Dnia 26 stycznia 2016 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród (dyplomy oraz imienne długopisy i kubki) najaktywniejszym czytelnikom. Średnia ich wypożyczeń w  minionym roku wyniosła 150 książek. Nagrody wręczył wójt Marcin Uchman. Wszystkim laureatom gratulujemy!

Kliknij "Czytaj więcej", by poznać Czytelników Roku i obejrzeć zdjęcia oraz listę najczęśćiej wypożyczanych książek

Kolo literackie-25.01.16

ANEGDOTY LITEARACKIE I HISTORYCZNE

To temat dyskusji podczas kolejnego spotkania koła literackiego, jakie od kilku lat działa w naszej bibliotece. Temat przygotowała emerytowana polonistka Maria Osińska. Do dyskusji - jak zwykle - włączyły się wszystkie obecne panie.

Krystian Metera, 21.01.16

PIANISTA KRYSTIAN METERA W JERUZALU

Pianista Krystian Metera (gimnazjalista z Cegłowa), nasz czytelnik był specjalnym gościem w Jeruzalu. Jedno spotkanie było dla uczniów "podstawówki", drugie dla gimnazjalistów. Anna Sadowska zorganizowała te spotkania w ramach prezentacji ciekawych ludzi z regionu. Po raz pierwszy gościł tam uczeń, który od "zerówki" do dziś realizuje swoje marzenia, o czym przekonywał uczniów z jeruzala. Krystian opowiedział o egzaminie do szkoły muzycznej, o koncertach i wielu konkursach, których jest laureatem. Na zakończenie składał autografy swoim młodszym kolegom.

ANKIETA

W związku z możliwością pozyskania przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Cegłowie dofinansowania na rozbudowę i przebudowę Gminnej Biblioteki Publicznej w Cegłowie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 2 Infrastruktura bibliotek 2016-2020 Wójt Gminy Cegłów przeprowadza konsultacje społeczne mające na celu zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców odnośnie przedmiotowego przedsięwzięcia.

ANKIETA

Koło literackie, 04.01.16

PIERWSZE SPOTKANIE KOŁA LITERACKIEGO

Zdjęcie do newsaDnia 4 stycznia 2016 r. na spotkaniu koła literackiego poznalismy sentencje bożonarodzeniowe. Nie zabrakło też wierszy, życzeń i śpiewanych kolęd. Podczas dyskusji Panie wspominały zwyczaje, jakie panowały w Ich domach rodzinnych podczas wigilii i świąt.

KOŁO LITERACKIE-30.11.15

SPOTKANIE KOŁA LITERACKIEGO

Dnia 30 listopada odbyło się kolejne spotkanie koła. Psychografologia - taki temat do dyskusji przygotowała Maria Osińska.
To analiza odręcznego pisma. Pismo jest zapisem naszych wewnętrznych przeżyć, dzięki czemu stanowi cenne źródło informacji. Czy wiecie, że im większe kto pisze litery, tym osoba jest bardziej śmiała, a małe literki świadczą o nieśmiałości i niepewności. A pochylenie w prawą stronę oznacza śmiałość i odwagę życiową, a pochylenie w lewą stronę wskazuje zazwyczaj na nieśmiałość i wycofanie. Często pracodawcy poprzez pismo sprawdzają przydatność kandydatów do pracy. Może więc warto zainteresować się grafologią?

URODZINY PLUSZOWEGO MISIA-25.11.15

URODZINY PLUSZOWEGO MISIA

Zdjęcie do newsaDnia 25 listopada 2015 r. biblioteka zorganizowała 113. urodziny misia pluszowego. Przybyło kilka grup dzieci z Gminnego Przedszkola i miejscowej szkoły.

Były życzenia, wiersze i opowiadania o misiach. Dzieci przygotowały karty urodzinowe dla misia. Były też piosenki i tańce. A zamiast tortu był smakowity miód. Na zakończenie uczestnicy urodzin w prezencie otrzymali odblaskowego misia.

26.10 - spotkanie autorskie

SPOTAKNIE  AUTORSKIE

Dnia 26 października odbyło się spotkanie z Haliną Grochowską. Pisarka w książkach "Poklask" i "Pokłon" opisała trudne w Polsce czasy powojenne - życie zwykłych ludzi, edukację i wychowywanie dzieci i młodzieży. I o tym w bibliotece dyskotowaliśmy..

Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2017 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.